200.000 euro vanuit Regio Deal voor uitbreiding Einstein Telescope Education Centre

200.000 euro vanuit Regio Deal voor uitbreiding Einstein Telescope Education Centre

Discovery Museum ontvangt € 200.000,- vanuit de Regio Deal voor uitbreiding van het Einstein Telescope Education Centre (ETEC). Met dit bedrag kan het museum het ETEC verder ontwikkelen. Het museum vult dit bedrag zelf aan met € 100,000,- en ook de RWTH Aachen en Universiteit Maastricht leveren bijdrages.

Het ETEC ontvangt wekelijks meerdere schoolklassen om de leerlingen in een dagvullend lesprogramma kennis te laten met de wetenschap en techniek achter de Einstein Telescope. Met een immersieve filmvertoning, interactief democollege, verschillende workshops en creatieve verwerkingsmethoden duiken de leerlingen dieper in de materie van het baanbrekende project, dat in de toekomst wellicht een plek krijgt in het Euregionale landschap. Wanneer de Euregio het project daadwerkelijk krijgt toegewezen, betekent dit een grote vraag naar wetenschappelijk en technisch geschoold personeel. In het ETEC maken leerlingen op laagdrempelige wijze kennis met wat daarbij kan komen kijken.

Algemeen directeur Carmen Cabo: “We willen het enthousiasme om te werken bij de Telescope vergroten, voor iedereen, van heel praktisch tot heel theoretisch opgeleide mensen.”

Met de bijdrage vanuit de Regio Deal kan Discovery Museum het aanbod van het ETEC nog verder uitbreiden. Zo kunnen er binnenkort ook klassen uit het basisonderwijs terecht. Ook is het lesprogramma aangepast aan het Duitse schoolcurriculum, zodat ook leerlingen vanuit de aangrenzende regio’s er terecht kunnen. Ook voor België wordt gewerkt aan een aanpassing. Tweemaal per maand opent het ETEC de deuren bovendien voor museumbezoekers, die in de Gravity Tour meer te weten komen over de Einstein Telescope.

Het ETEC is in 2024 geopend. Het programma voor het ETEC is inhoudelijk ontwikkeld in samenwerking met de Universiteit Maastricht. Naast Universiteit Maastricht en de Provincie Limburg dragen ook Mplooi Foundation, Gemeente Kerkrade, Einstein Telescope Projectgroep/Nikhef, het Dutch Black Hole Consortium (DBHC) en Stichting Physica bij. Bij deze ondersteuning komt nu ook ondersteuning vanuit de RWTH en vanuit de Regio Deal.

“De toekomst van Zuid-Limburg kent geen grenzen. Door jongeren over grenzen heen te laten leren, ontdekken en samenwerken, investeren we samen in een sterke, innovatieve regio. We zijn daarom dankbaar voor het vertrouwen dat met deze bijdrage en vanuit onze partners in ons gesteld wordt,” aldus Carmen Cabo.

Over de Regio Deals 

Met het Nationaal Programma Vitale Regio’s zet het Rijk zich in voor elf regio’s aan de grens van Ne­der­land. Rijk en regio in­ves­te­ren via Regio Deals in het ver­gro­ten van de brede welvaart en de kwa­li­teit van leven in deze regio’s.

Lees meer hierover in het bericht van Stadsregio Parkstad.